Jestem Mamą Super Dziecka.

Macierzyństwo może być trudnym tematem dla wielu kobiet ze zróżnicowanymi cechami płciowymi. Niektóre z nas zostają biologicznymi matkami, inne nie. Niektóre decydują się na adopcję. Inne wybierają życie bez dzieci.

Ale wszystkie jesteśmy tu dzięki naszym mamom. Dla nich bardzo często informacja o interpłciowości dziecka jest niezwykle przytłaczająca.

Dlatego dziś publikujmy wpis autorstwa Kasi – Mamy Super Dziecka.

“Kiedy okazało się, że moje dziecko nie jest typowym noworodkiem ogarnął mnie strach i panika. Byłam przerażona i wiem, że Wy również się baliście albo nadal boicie. 

Doskonale pamiętam te wszystkie pobyty w szpitalu, natłok informacji, które w gruncie rzeczy nie rozjaśniały w mojej głowie sytuacji w jakiej się znalazłyśmy. Strach, obawa, lęk o jej przyszłość.

Macierzyństwo jest tematem, które dla nikogo nie stanowi tajemnicy a mimo to , każda kobieta kiedy staje na progu swojego macierzyństwa jest przerażona.

A jak bardzo przerażona może być mama interpłciowego dziecka? Trudno znaleźć odpowiednie słowa aby opisać ale dla mnie z tego strachu i obaw po latach zrodziła się siła.

Przez długi czas nie potrafiłam się w tym wszystkim odnaleźć. Czułam, że ja i moja córka jesteśmy oceniane, bo Ona nie wpisuje się w społecznie przyjęty obraz typowej dziewczynki. Posiadanie zróżnicowanych cech płciowych przez moją córkę wielokrotnie powodowało, że spotykała się ona z aktami przemocy i nietolerancji. A mnie jako rodzicowi – opiekunowi pękało serce i jedyne co mogłam robić to tłumaczyć jej, że jej ciało jest różne od typowych i jest wyjątkowa przez cech jakie posiada. W domu, wśród bliskich budowała swoją wartość.

Dzisiaj minęło prawie 15 lat naszego wspólnego życia, Natalia jest wspaniałym człowiekiem. Jest wyjątkową młodą kobietą, dobrą i wrażliwą. Realizuje swoje marzenia i w pełni wykorzystuje swoją wyjątkowość. Ma wielu znajomych, nawiązuje relacje z rówieśnikami, przeżywa pierwsze miłości. 

Wszystkie moje lęki i obawy nie sprawdziły się.

Chcę Wam powiedzieć, że nasze dzieci są Super Dziećmi”

Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *